הקשר בין ויטמינים ויופי

כבר מגיל צעיר, מלמדים אותנו על החשיבות האדירה של שמירת עור הפנים העדין, שגם חשיפה קצרה לאור השמש עלולה לפגוע בו. כדי לעזור לנו לעשות זאת, הוקמו חברות ששמו להן למטרה ליצור משחות, סרומים ותכשירים אחרים העשויים מחומרים איכותיים. ביניהן, קיימת אקוסופ המפתחת ומשווקת תוספים וויטמינים ייחודיים המבוססים על פטנטים חדשניים, להגנה אופטימלית על עור הפנים.

אילו ויטמינים תמצאו אצל אקוסופ

באופן עקרוני, ישנם כמה ויטמינים עיקריים ההכרחיים לשמירה על עור הפנים, כפי שתמצאו אצל אקוסופ

  • ויטמין A – ויטמין זה נחוץ ליצירה ותיקון תאי העור שלנו, ואף מסייע במצבים של דלקת העור; אקזמה המלווה בקשקשים, גירודים, יובש ועוד עשויים להעיד על מחסור בויטמין זה, כך שכדאי להיות ערניים ולהעניק לעור את הטיפול המתאים. הויטמין אף מסייע לשקם רקמות, נזקים ופצעים שונים.
  • ויטמין E – זהו כנראה הויטמין המוכר והחיוני ביותר לשמירה על בריאות העור. עד כדי כך שמבוגרים זקוקים ל- 15 מ"ג ממנו ביום! ויטמין זה נוגד חמצון המסייע להלחם ברדיקלים חופשיים, הנוצרים על ידי גורמים כגון חשיפה לשמש, זיהום, עישון, תרופות שונות ועוד. הויטמין סופח קרני UV המזיקות לעור, ותורם למניעת הכתמים והקמטים הנוצרים בשל הקרינה.
  • ויטמין 12B – מחסור בסוג זה של ויטמין יזיק לתאי העצב ותאים המתחלקים במהירות, כדוגמת תאי העור, השיער והציפורניים שעוברים תהליכים שונים בכל רגע נתון. מסיבה זו, יש לצרוך כמות מספקת של ויטמינם מקבוצת B, בדגש על 12B בכדי לוודא תהליכי צמיחה טובים ואיכותיים. מחסור בויטמין זה יביא ליובש בעור, שיער וציפורניים שבירות, קמטים, בעיות עור ועוד.
  • ויטמין C – ויטמין זה גם הוא נוגד חמצון יעיל מאוד, שיכול לסייע להאטת תהליך הזדקנות העור ואף ליצירת קולגן, החלבון העיקרי שמחזק את עור הפנים ומונע מראה של עור נפול. ויטמין C מעורב גם בתהליכי שינויים חיוניים בעור ומחדש רקמות שטחיות, נלחם ברדיקלים חופשיים, מסייע בהפחתת קמטוטים ומחזק את גמישות העור ומתיחתו.
  • ויטמין D – כידוע, העור שלנו הוא קו הגנה ראשון נגד פולשים שעלולים לפגוע בגוף שלנו מבפנים. מסיבה זו, הגוף עובד קשה בכדי להחליף מאות אלפי תאי עור בכל רגע נתון, כשתהליך ההתחדשות מתקיים בתאים מיוחדים בשכבת העור החיצונית. התאים הללו נקראים קטינוציטים והם היחידים שיכולים לייצר ויטמין D ולנצל אותו לטובתו. אופציה נוספת היא כמובן לצרוך את הויטמין ולהקל על העבודה הקשה שהגוף שלנו עושה.

צריכה מאוזנת של ויטמינים תביא למראה זוהר וצעיר

כעת כשאתם מכירים את הויטמינים שתמצאו אצל אקוסופ אתם גם מבינים את הקשר החשוב שבין צריכה מאוזנת ונכונה של ויטמינים, לשמירה על עור הפנים. מובן שכדאי לבדוק באופן מקצועי מהן נקודות החולשה של העור שלנו (המשתנות מאדם לאדם), ולהתאים את הטיפול הנכון ביותר באופן אישי. אדם שזקוק ליותר ויטמין A, ייתכן שמצד שני לא יזדקק לאותה כמות של ויטמין D – הכל תלוי בעור הפרטי שלנו.

אהבתם? מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email