איך לעשות הצללות פנים

אם נתקלתם בעבר במושג: "הצללות" בתחום האיפור ותהיתם מה הוא אומר או איך לעשות הצללות לפנים, כדאי שתדעו כי הצללות מהווה טכניקה שבאמצעותה ניתן לעצב ולפסל את הפנים וכך לגרום לאזורים שונים בפנים לבלוט יותר מאחרים. הצללה מתבצעת באמצעות משחק נכון של הארות ובאמצעות איפור נכון, בחירת צבעים נכונים שמסייעים בחיקוי של צל טבעי וקר וכן הארות טבעיות כך שאזורים נמוכים או שקועים בפנים יאופרו באמצעות הצבע הכהה ואילו האזורים הגבוהים יאופרו באמצעות האור. חשוב לדעת כי באמצעות ההצללות, תהיה אפשרות לחדד ולעדן פרטים שונים בפנים. כלומר, באמצעות הצללה ניתן להדגיש את החלקים היפים ביותר בפנים ולטשטש חלקים פחות יפים. כאשר לומדים כיצד לבצע הצללות בצורה מושלמת באיפור פנים, האיפור יעניק את המראה הטוב ביותר.

הצללות באיפור בהתאם למבנה הפנים

הצללות לפנים מתייחסות למבנה הפנים, כאשר לכל מבנה יש הנחיות וטכניקות המתאימות באופן מדויק בהתאם לסוג הפנים:

במקרים של פנים עם מבנה עגול יהיו לרוב הלחיים בולטות או בעלות מראה מלא והמראה המדובר מסתיר למעשה את עצמות הלחיים ומטרת ההצללה היא להדגיש את עצמות הלחיים ולהעניק להן מראה צר יותר. השיטה היא באמצעות מריחת מייק אפ כהה בטון אחד או שתיים מתחת לעצמות הלחיים ובאלכסון ואפשר לשים את המייק אפ הכהה להצללה גם על עצמות הלסת ולאחר מכן ממשיכים במריחת מייק אפ בהיר מעל עצמות הלחיים כאשר המטרה היא להעניק אורך לפנים.

מבנה פנים מאורך מאופיין במצח או סנטר ארוכים במיוחד או שניהם. בשל אורך הפנים, עצמות הלחיים לא שוברות את המראה המתוח ועל כן ההצללה צריכה להתבצע באמצעות מריחת מייקאפ כהה על המצח, כך האזור מוצלל והפנים נראות ארוכות פחות. את אותה הפעולה עושים במצבים של סנטר ארוך עד לקו הלסת, מעל עצמות הלחיים, יש למרוח מייק אפ בהיר יותר.

פנים משולשת בצורת לב, אשר בהן המצח הוא רחב ואילו הסנטר וקו הלסת צרים במיוחד, יש להשתמש במייקאפ בעל גוון כהה ולמרוח אותו בצידי המצח ואילו על עצמות הלסת מייקאפ בהיר באזור ממש מעליהן. במרכז הלחיים יש למרוח מייקאפ בגוון בהיר.

הצללות באיפור לעצמות לחיים

לא מעט נשים רוצות להדגיש את עצמות הלחיים שלהן. אם תסתכלו על עצמכן במקרה ותיגעו בחלק העליון של הלחי תרגישו שם עצם ועל כן, בכדי להדגיש אותה כדאי לאפר מעליה באמצעות גוון בהיר ומואר ואילו מתחתיה יש להשתמש באיפור כהה ואפרפר. הצללה נכונה של עצמות לחיים תיצור עצמות לחיים חדות ומודגשות, בעלות מראה ברור. אם מתחשק לכם מראה דרמתי ניתן להדגיש בצורה משמעותית יותר באופן המדובר את עצמות הלחיים. הצללה נכונה בעצמות הלחיים מאפשרת לעצב ולחטב את הפנים בכמה דקות בודדות.

הצללות באמצעות איפור לאף

גם האף רלוונטי להצללה. חשוב מאוד לבצע הצללות באף בתשומת לב משמעותית שכן, האזור עצמו קטן יותר ועל כן, יש צורך לוודא כי מאפרים אותו בצורה מדויקת. יש לאפר לאורך האף, החל מהאזור מעט מתחת לגבות ועד לקצה שלו, בפס דק דק בהארה ואילו בצדדי אותו פס בצורה עדינה יש להצליל. כך יתקבל מראה של אף עדין, דק ומעט סולד.

 הצללות באמצעות איפור למצח

 גם את המצח ניתן לאפר באמצעות הארות והצללות. את החלק המרכזי של המצח כדאי להאיר ואילו את החלק המרוחק יותר במצח אשר עובר בקו השיער כדי להצליל.

הצללות לשפתיים באמצעות איפור

לא מעט נשים אוהבות מראה של שפתיים עבות יותר. בעוד שישנן כאלה שיבחרו להגדיל את השפתיים בשיטה כזאת או אחרת, ישנן הלומדות כיצד לגרום לשפתיים להיראות גדולות יותר באמצעות הצללה. החלק האמצעי של השפה העליונה באזור השקוע, אשק מעניק לשפתיים את המראה הטוב שלהן, הוא החלק שיש להאיר בצורה עדינה באמצעות איפור, כך שהשפה תיראה נפוחה ומורמת יותר. באותו אזור בשפה התחתונה יש לאפר בעדינות באמצעות הצללה וכך גם הוא יראה גדול ונפוח יותר.

אין ספק כי הצללות והארות באיפור יכולות לסייע לפנים להראות אסתטיות ומושלמות. לעוד מגוון טיפים באיפור לחצו כאן

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email